Prestiżowy Dom - Trendy w budownictwie


Ascetyczna nowoczesność

Ascetyczna nowoczesność

Melanżowa szarość, ascetyczna wręcz prostota i symetria to cechy, które sprawiają, że płyta Polbruk Lamell sprawdzi się idealnie we wszystkich przydomowych ogrodach, w których ceniony jest minimalizm.

Sezonowe obniżki

Trendy w budownictwie

Lamell, nowość w ofercie Polbruk, posiada idealny, prostokątny kształt i wymiary 60 na 40 cm. Wielkoformatowy charakter płyt sprawia, że układa się je wyjątkowo łatwo, zarówno w większych, jak i mniejszych aranżacjach. Należy jednak pamiętać, że ze względu na ich grubość – 4,5 cm, są one dedykowane do nawierzchni tarasowych oraz alejek przeznaczonych dla pieszych, dlatego tak świetnie sprawdzają się w przydomowym ogrodzie. Lamell zwraca uwagę nie tylko prostym i symetrycznym kształtem. Płyty występują w dwóch fakturach – gładkiej i płukanej oraz w trzech odcieniach szarości: stalowej, nerino oraz ritmo_d (ciemny szary). Nutę ekscentryzmu tej ascetycznej w kształcie, barwie i formie płycie dodaje jej melanżowy charakter, który przypomina nieco wyglądem lekko postarzany dżins.

Te atuty Lamella sprawdzą się świetnie w nowoczesnych aranżacjach, w których ceni się minimalizm i symetrię. Ze względu na swoją barwę płyty będą ponadto tworzyły idealny kontrast z zielenią. Pożądany efekt osiągniemy, zestawiając nawierzchnię wykonaną z płyt Lamell z roślinami zimozielonymi, takimi jak bukszpany, mahonie czy żywotniki. Poza nimi w nowoczesnym ogrodzie warto posadzić ozdobne trawy, ale również drzewa na przykład: klon palmowy, magnolię czy dereń biały. Fantastyczny kontrast dla nawierzchni chodnikowej mogą stanowić również inne rośliny zielone. Ostatnio zyskują na popularności rośliny rosnące w lasach i na łąkach, takie jak dziewanny, krwawniki czy dzika marchew. Na tarasie Lamell będzie dobrze prezentował się w sąsiedztwie mebli z technorattanu czy wikliny. Smaczku tak stworzonym aranżacjom doda odpowiednie oświetlenie oraz dodatki, na przykład donice LED.

Poza stylem nowoczesnym Lamell sprawdzi się również jako nawierzchnia w aranżacjach inspirowanych stylem skandynawskim. Tu również ceni się minimalizm i proste linie. Mieszkańcy Północnej Europy co prawda stawiają zwykle na drewno i kamień, ale dopuszczalnym, o wiele trwalszym i równie estetycznym rozwiązaniem, są płyty betonowe przypominające kamień. W przypadku, gdy zdecydujemy się aranżować nasz ogród po skandynawsku pamiętajmy, że roślinność w nim rosnąca powinna być nieco bardziej… swobodna, mniej uporządkowana i spójna z krajobrazem. Zawsze mile widziane są wszelkie iglaki – sosny, jodły, świerki i modrzewie, które możemy uzupełnić wrzoścami i ozdobnymi gatunkami traw oraz drzewami owocowymi. Dopuszczalne są jabłonie, grusze, śliwy i pigwy. Polbruk Lamell to niezwykle uniwersalna okładzina nawierzchniowa, która świetnie pasuje do wielu aranżacji. Warto wykorzystać jego ascetyczną oraz symetryczną formę do stworzenia wymarzonego i pięknego ogrodu.

Sprawdź produkty