Prestiżowy Dom - Trendy w budownictwie


Drzwi lakierowane we wszystkich kolorach tęczy

Drzwi lakierowane we wszystkich kolorach tęczy

W polskich domach i mieszkaniach królują drzwi w drewnopodobnych dekorach. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się także skrzydła białe, które pięknie wyglądają w nowoczesnych wnętrzach. Co z pozostałymi kolorami? Classen prezentuje modele dostępne w bogatej palecie barw RAL. To rozwiązanie dla odważnych, ale gwarantujące niepowtarzalny efekt.

Sezonowe obniżki

Trendy w budownictwie

Często traktujemy drzwi wyłącznie w kategoriach użytkowych, a przecież równocześnie mogą być one wyjątkową ozdobą. Skrzydła w oryginalnym kolorze staną się sednem aranżacji i punktem odniesienia dla pozostałych elementów wystroju. Poszukującym nieoczywistych rozwiązań Classen proponuje szeroki wybór wykończeń w barwach z palety RAL, która jest niezwykle zróżnicowana.

Znajdziemy w niej odcienie od bardzo jasnych do ciemnych, głębokich. Wśród nich występują subtelne róże i fiolety, słoneczne żółcie, energetyczne pomarańcze, soczyste zielenie oraz nasycone czerwienie. Dodatkowo możemy wybierać wśród stonowanych brązów, szarości, beżów. To pozwala na doskonałe dopasowanie barwy nie tylko do detali aranżacyjnych, ale też do temperamentu domowników.

Wyjątkowo i z pomysłem

– Drzwi lakierowane w kolorach z palety RAL polecam osobom, które cenią oryginalny wygląd skrzydeł oraz niebanalny charakter pomieszczeń. Ponieważ tego typu produkty nadal dość rzadko pojawiają się w mieszkaniach, stanowią one prawdziwą gratkę dla pasjonatów urządzania wnętrz. Decydując się na nie, zyskujemy możliwość realizacji najśmielszych pomysłów aranżacyjnych. Jest z czego wybierać, gdyż w naszej ofercie mamy blisko 170 kolorów – mówi Daniel Deńca, product manager ds. drzwi, Classen.

Kolory z palety RAL są stosowane jedynie w wybranych kolekcjach drzwi lakierowanych marki Classen. Należą do nich modele z linii: Larix, Linea, Linea Premium, Grafen, Tetris, Venis i Morano. Dotyczy to również niektórych drzwi obiektowych i technicznych oraz systemów naściennych. Powodem tego jest używanie w procesie barwienia lakieru poliuretanowego. Wyjątek stanowią drzwi Compact, które można zakupić w wersji do własnoręcznego wykończenia (skrzydło gruntowane), czyli są dostosowane do malowania farbami naściennym w dowolnym kolorze.

W jaki sposób drzwi są barwione? Na początku przygotowuje się powierzchnię, szlifując ją i odpylając. Później nanoszony jest podkład, po którego wyschnięciu powierzchnia zostaje zmatowiona. Następnie dochodzi do lakierowania właściwego. Tak przygotowane skrzydła z ościeżnicą (i ewentualnie listwami wykończeniowymi, nakładkami oraz koronami) są gotowe do dostarczenia klientowi. Czas oczekiwania na realizację zamówienia jest zróżnicowany i zależny od sezonu produkcyjnego, ale z reguły wynosi od 6 do 10 tygodni.

Jak zamówić drzwi w wykończeniu RAL?

Drzwi w kolorach RAL są wykonywane na życzenie klienta. Ich realizację poprzedza wybór konkretnego modelu z danej kolekcji wraz z określeniem parametrów technicznych (w tym wymiarów) oraz decyzja o barwie, która ma być zastosowana. Z uwagi na specyfikę tego rozwiązania konieczne jest zamówienie minimum trzech kompletów (drzwi + ościeżnica + ew. dodatkowe elementy). Barwienie jest dostępne za dopłatą, która w każdym przypadku podlega kalkulacji, zgodnie z przyjętymi stawkami.

– O dopłatach za wykończenie drzwi w kolorach RAL decyduje kilka czynników. Pierwszym z nich jest fakt, iż elementy nie podlegają seryjnej produkcji. Są lakierowane ręcznie w kabinach lakierniczych. Na cenę wpływają także odcień i intensywność koloru. Im ciemniejsza i intensywniejsza barwa, tym wyższa opłata, ponieważ takie kolory są bardziej wymagające w nanoszeniu. Ponadto trudniej jest wyczyścić aparaturę lakierniczą po ich użyciu – informuje Daniel Deńca.

Ile to kosztuje?

Z pełną tabelą dopłat do wykończenia w kolorze RAL można się zapoznać w katalogu produktowym, dostępnym do pobrania na stronie internetowej producenta. Przykładowa kalkulacja kosztów wygląda jak niżej.

Drzwi z kolekcji Linea, model 1.1 80’ z ościeżnicą regulowaną, lakierowanie RAL 8023, zakres ościeżnicy 140-160 mm (zależny od grubość muru)*:

• skrzydło Linea – 349 zł,

• dopłata do drzwi za kolor RAL w III grupie – 279 zł,

• ościeżnica regulowana lakierowana 140-160 – 380 zł,

• dopłata do ościeżnicy za kolor RAL w III grupie cenowej (20%) – 76 zł, Cena kompletu wynosi 1084 zł.

*Podane ceny są cenami netto.

Sprawdź produkty