Prestiżowy Dom - Trendy w budownictwie


Łazienka

Sezonowe obniżki

Pozostałe kategorie

Jak z małej toalety zrobić miejsce niezwykłe?


Sposobów jest wiele. Przede wszystkim nie zamykajmy się na ciekawe rozwiązania rodem z innych pomieszczeń. To nie jest tak, że łazienkę trzeba wyłożyć od sufitu do podłogi płytkami, tylko dlatego, że to miejsce kojarzy się z brudem i wilgocią.

Jak z małej toalety zrobić miejsce niezwykłe?

Wręcz przeciwnie!!!

Dobrze zaprojektowana toaleta będzie częścią strefy dziennej, której się nie powstydzimy. Przede wszystkim zainwestujmy w ciekawe i reprezentacyjne sprzęty. Może to by np. wolnostojąca umywalka Alessi ONE.

Na zabudowie GEBERITu możemy położyć płytki, mozaikę, albo obudować panelami z lakierowanego MDFu. Nie dajmy się zwieść opinii, że do małego pomieszczenia można użyć tylko płytek o małych rozmiarach. Jedyny mały format dopuszczalny w tym przypadku to mozaika...

Co ze ścianą z umywalką? Nie wahajmy się użyć tu na całej powierzchni tafli lustra. Powiększy optycznie pomieszczenie i doda elegancji. Jeśli jednak mamy umywalkę wiszącą lub nablatową i boimy się, że na jej wysokości będą wiecznie widoczne krople, możemy lustro skrócić i do wysokości 15-20 cm nad umywalką położyć płytki.

Wydawałoby się, że to tyle, że pozostałe ściany wystarczy pomalować i koniec. Otóż nie. Wciąż czegoś tu brakuje. Na jednej ze ścian znakomicie sprawdzi się fototapeta (może być winylowa, będzie bardziej odporna na wilgoć) lub ściana malowana na ciemniejszy kolor. Nada temu pomieszczeniu charakteru i odwróci uwagę od niewielkich gabarytów pomieszczenia. Do niej, tak na dobrą sprawę, dobierzemy płytki i kolory ścian.

Nie zapominajmy też o dodatkach. Szczeliny świetlne w suficie, ciekawe lampy, ozdobne żyrandole, prosta i elegancka bateria, podświetlana wnęka w zabudowie GEBERITu będą dopełnieniem całości.

Urszula Rudzka
EJSMONT Architektura wnętrz
www.ejsmont.pl


Galeria zdjęć

Aranżacja toalety - mozaika na ścianie
Aranżacja toalety - fototapeta Aranżacja toalety - podświetlana wnęka i dodatki

Sprawdź produkty