Prestiżowy Dom - Trendy w budownictwie


Gabinet

Sezonowe obniżki

Pozostałe kategorie

Jak zbudować inteligentny dom?


Zastanawiasz się nad budową nowoczesnego domu? Wybierz gotowy projekt i wyposaż budynek w dodatkowe innowacyjne rozwiązania, które pozwolą sterować roletami i oświetleniem oraz zadbać o bezpieczeństwo.

Jak zbudować inteligentny dom?

Mówiąc w skrócie, zdecyduj się na system inteligentnego domu i żyj komfortowo!

Może nie uwierzysz, ale inteligentny dom myśli za Ciebie. Oczywiście nie robi to w taki sposób, jak człowiek, ale jeszcze lepiej i dokładniej niż komputer. System inteligentny, inaczej nazywany automatyką domową, daje m.in. możliwość zdalnego zarządzania domem, tj. sterowania światłem, roletami, bramą garażu. Podnosi również poziom bezpieczeństwa domowników.

Sprawdź, czy Twój nowy dom może być inteligentny i co na tym zyskasz.

 

System inteligentnego domu – możliwości

Automatyka budynku jest instalacją, która pozwala na automatyczne sterowanie – w zależności od potrzeb inwestora – w szczególności:

  • oświetleniem,
  • ogrzewaniem,
  • wentylacją,
  • klimatyzacją,
  • urządzeniami audio i wideo,
  • nawadnianiem ogrodu.

 

Takie rozwiązanie to przede wszystkim wygoda, ponieważ nawet podczas nieobecności możesz włączyć o wybranej godzinie ogrzewanie lub zasunąć rolety w trakcie silnej wichury. Jednym przyciskiem zgasisz światło w danym pomieszczeniu lub w całym domu. A wygodne i nowoczesne panele sterowania są proste w obsłudze i komponują się z aranżacją pomieszczenia. Do tego w każdej chwili masz możliwość zmiany ustawień.

 

 – Szukając nowoczesnego projektu domu dla swojej rodziny, nasi klienci często rozważają montaż inteligentnej instalacji. To coraz popularniejszy sposób nie tylko na komfortowe życie na co dzień, ale również bezpieczeństwo wszystkich domowników i całego budynku. Dużo firm oferuje takie rozwiązania, warto jednak najpierw porównać ceny oraz oferowane funkcjonalności, ponieważ nie zawsze najtańsze rozwiązania są najkorzystniejsze – mówi Tomasz Flak z pracowni Dobre Domy Flak&Abramowicz.

 

Kiedy można zainstalować system inteligentnego domu?

Najlepszy moment na decyzję o montażu inteligentnej instalacji wypada w trakcie wyboru gotowego projektu domu i przed rozpoczęciem budowy, ewentualnie na początkowym etapie jej trwania. Instalacja inteligentnego systemu odbywa się na etapie układania instalacji elektrycznej w stanie surowym. Już wtedy powinieneś dokładnie wiedzieć, jakimi elementami domu chcesz sterować, ponieważ od tego zależy m.in. liczba gniazd i montaż paneli sterowania. Najlepiej zdecydować się na doradztwo firm zajmujących się montażem systemów inteligentnych. Ważna będzie też konsultacja z architektem, który dopilnuje, żeby automatyka nie zaburzyła koncepcji głównych założeń projektu domu.

 

Inteligentne bezpieczeństwo w domu

Wyjeżdżasz na wakacje i z niepokojem myślisz, że zostawiasz swój dom bez opieki na tydzień lub więcej? Jeżeli wybrałeś system inteligentnego budynku, Twój dom sam o siebie zadba. W jaki sposób? Należy po prostu zaprogramować go tak, żeby w czasie, gdy nikogo nie ma wewnątrz zachowywał się tak, jakby przebywało tam kilka osób. Wystarczy więc, że w ciągu dnia i na wieczór system włączy światło, o odpowiedniej porze zasunie i podniesie rolety. Może też włączyć muzykę lub telewizor. Wszystko po to, żeby osoby na zewnątrz były przekonane o tym, że cały czas ktoś z rodziny przebywa w domu, a zatem nie warto ryzykować włamania. Oprócz tego na swoim smartfonie lub tablecie możesz w każdej chwili zobaczyć, co dzieje się w konkretnym pomieszczeniu i w razie nieprzewidzianej sytuacji – błyskawicznie zareagować. 


Galeria zdjęć

Jak zbudować inteligentny dom

Sprawdź produkty