Prestiżowy Dom - Trendy w budownictwie


Meble

Sezonowe obniżki

Pozostałe kategorie

Piękne grzejniki o wielu zastosowaniach


Rola grzejników nie musi ograniczać się do ogrzewania pomieszczeń. Wybrane modele umożliwiają wygodne suszenie i zawieszanie ręczników, mogą stanowić ścianki działowe, oddzielające strefy funkcjonalne w pomieszczeniach.

Piękne grzejniki o wielu zastosowaniach

Grzejniki dekoracyjne Zehnder łączą w sobie walory użytkowe i estetyczne. Spośród różnorodnych wariantów wykonania można wybrać rozwiązania najlepiej odpowiadające indywidualnym gustom i potrzebom. Ergonomiczne kształty oraz odpowiednio duże odstępy pomiędzy rurami sprawiają, że wybrane modele mogą pełnić funkcję suszarki na ręczniki lub poręcznego wieszaka jak np. Zehnder Enso. Zbudowany jest on z kwadratowego profilu o łagodnie zaokrąglonych narożnikach oraz horyzontalnie usytuowanych rur. Odstępy pomiędzy kolejnymi rzędami rur umożliwiają wygodne przewieszanie i suszenie ręczników.

Dekoracyjny grzejnik Zehnder Metropolitan może być dostosowany do indywidualnych potrzeb dzięki dwóm wariantom wykonania oraz dodatkowym akcesoriom. Dostępny jest on zarówno w wersji pokojowej, jak i łazienkowej. Poziome rury zostały połączone z profilem o przekroju trójkąta, dzięki czemu uzyskano płaski front o nowoczesnym wyglądzie. Zehnder Metropolitan może posiadać jeden lub wiele otworów, co pozwala na suszenie ręczników. Możliwy jest również montaż poręcznych haczyków w dowolnym miejscu z przodu grzejnika. Drugą z wersji wyróżnia natomiast symetryczny układ otworów oraz funkcjonalny wieszak na ręczniki.

Grzejniki dekoracyjne Zehnder mogą również pełnić rolę oryginalnych ścianek działowych oddzielających strefy użytkowe w łazience lub w pokoju dziennym. Grzejniki w takiej wersji nie tylko ogrzewają pomieszczenie, lecz stanowią także funkcjonalny i estetyczny element wyposażenia wnętrza. W formie ścianki działowej sprawdzi się m.in. grzejnik do łazienki Zehnder Yucca Asymetryczna, który charakteryzuje się nieszablonowym rozwiązaniem konstrukcyjnym. Kolektory zbiorcze mogą być usytuowane z lewej lub prawej strony, co pozwala na łatwe zawieszanie ręczników z boku grzejnika.

W systemie lub indywidualnie

Grzejniki Zehnder są dostępne w wersjach wodnych, wodno-elektrycznych, i w 100% elektrycznych. Modele wodno-elektryczne mogą pracować jako element systemu centralnego ogrzewania lub w sposób samodzielny. To bardzo praktyczne rozwiązanie zwłaszcza w okresach przejściowych, jak wiosna i jesień. Szybkie wysuszenie ręczników lub podniesienie temperatury w łazience nie wymaga bowiem uruchamiania centralnego ogrzewania. Propozycją do nowoczesnych łazienek jest np. Zehnder Enso Plus, który został uzupełniony o grzałkę IRVAR ukrytą pod estetyczną osłoną. W trybie wodnym pracę grzejnika można regulować głowicą, natomiast w trybie elektrycznym zdalnie, za po-mocą fal podczerwonych.

Ustawianie temperatury w pomieszczeniach oraz czasu ogrzewania umożliwia także grzejnik Zehnder Yucca Asymetryczna w wersji elektrycznej. Dzięki wbudowanemu sterownikowi na podczerwień istnieje możliwość wybrania komfortowej temperatury lub czasu suszenia. Grzałka IRVAR załącza się w cyklach dobowych i tygodniowych. Opcja programowania pracy grzejników pozwala także na oszczędność energii elektrycznej. Grzejnik działa w ściśle określonych przedziałach temperaturowych i czasowych, dopasowanych do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Grzejniki Zehnder w wersjach wodno-elektrycznych i elektrycznych wyróżniają się estetycznym wyglądem. W grzejniku elektrycznym Zehnder Metropolitan grzałka Safir została zintegrowana z profilowanym frontem w niewidoczny sposób. Model ten jest dostępny wraz z odrębnym sterownikiem na podczerwień do montażu na ścianie. Za jego pomocą można w łatwy i szybki sposób regulować temperaturę w pomieszczeniu. Na uwagę zasługuje również dekoracyjny grzejnik Subway z serii Villeroy&Boch by Zehnder w wersji wodno-elektrycznej. W modelu tym grzałka została umieszczona w eleganckim, czworokątnym kolektorze pionowym na jednej z krawędzi. Stylowy naścienny sterownik idealnie skomponuje się z aranżacją wnętrza.

Więcej informacji na temat asortymentu Zehnder również na stronie www.zehnder.pl.

Fot.: Zehnder


Galeria zdjęć

Grzejnik jako ścianka działowa
Grzejnik jako suszarka do ręczników Grzejnik jako wieszak do ręczników

Sprawdź produkty