Prestiżowy Dom - Trendy w budownictwie


Salon

Sezonowe obniżki

Pozostałe kategorie

Szarość nowojorskiego loftu


Duża przestrzeń, wysokie sufity i surowe wnętrze – tak najprościej można opisać wygląd loftu. Styl ten zawdzięczamy nowojorskim artystom, którzy przekształcili opuszczone hale produkcyjne w pracownie, domy i galerie sztuki w jednym.

Szarość nowojorskiego loftu

Konwencja ta szybko została zaadoptowana przez Europejczyków. Loftowe wnętrza pokochali wszyscy wielbiciele designu. Konglomerat kwarcytowy TechniStone® to idealny materiał do wykończenia tego niezwykle modnego stylu.

Styl nie tylko dla wybranych…

Aranżacja wnętrza w stylu nowojorskiego loftu najlepiej prezentuje się w przestronnych, otwartych przestrzeniach z wysokimi sufitami. Ważnym elementem są też duże okna, przez które wpada wiele światła. Jednakże, jeżeli nasze mieszkanie nie wygląda, jak klasyczny loft, możemy wprowadzić do niego pojedyncze elementy, które stworzą niepowtarzalny, industrialny klimat.

Podstawowymi surowcami, z którymi kojarzą się lofty są ceglane lub betonowe ściany. Obecnie istnieje wiele rozwiązań świetnie imitujących surowe loftowe obicie ścian. Niezwykle pomocnym materiałem zastępującym beton będzie konglomerat kwarcytowy Noble Concrete Grey od TechniStone®. Materiał ten w odróżnieniu od tradycyjnego betonu nie jest porowaty, a wręcz przeciwnie – posiada gładką powierzchnię, dzięki czemu znacznie łatwiej jest go utrzymać w czystości. Ponadto, posiada on znacznie szersze zastosowanie – można nim zarówno obłożyć ścianę, jak i podłogę, a także wykonać z niego blaty i parapety. Podobne właściwości ma TechniStone® Noble Olympos Mist.

Szarość idealnie wpisująca się w loftową stylizację reprezentuje także konglomerat kwarcytowy Noble Pro Storm, który posiada rysunek przypominający naturalny kamień. Ten niezwykle wytrzymały i odporny na zabrudzenia materiał to idealna propozycja na blat kuchenny czy obicie ścian.

Nie zapomnij o dodatkach

Loftowe wnętrze to także odpowiednie meble i dekoracje. Z uwagi na artystyczny charakter tego stylu, do urządzenia naszego wnętrza możemy użyć różnych elementów – najlepszym rozwiązaniem są dekoracje metalowe i drewniane. Ciekawym wyborem mogą być też długie wiszące lampy, ciekawe grafiki i designerskie sprzęty kuchenne.


Galeria zdjęć

Szarość nowojorskiego loftu w szarościach, fot. TechniStone

Sprawdź produkty